Woody Allen

14
1525

Woody Allen

– reżyser, scenarzysta, aktor, komik, postać której  nie trzeba specjalnie przedstawiać.  Od dawna fascynuje, zapraszam więc na lekturę artykułów, które ukazały się na Jego temat w polskiej prasie, w ostatnich dwudziestu latach.Woody AllenWarto też zobaczyć jak w polskiej prasie był postrzegany Woody Allen.  Rozwijając poniższe menu, możecie przejrzeć materiały z ostatnich dwudziestu lat drukowane w najważniejszych dziennikach i tygodnikach (Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Przekrój, Wprost, itd.). Można tu znaleźć wywiady z artystą, recenzje jego filmów i książek.  Życzę miłej lektury!

Garść ponadczasowych cytatów artysty:

“Jes­tem tak po­dek­scy­towa­ny, że chy­ba umy­je dzi­siaj wszys­tkie zęby.”

“Mo­je życie jest żałos­ne. Os­tatni raz byłem w ko­biecie zwie­dzając Sta­tuę Wolności.”

“Różni­ca po­między sek­sem i śmier­cią po­lega na tym, że kiedy będziesz umierał, nikt nie będzie się śmiać z ciebie, że ro­bisz to sam.”

“To nie tak, że boję się um­rzeć. Po pros­tu nie chciałbym być w pob­liżu, kiedy to się stanie.”

“Achil­les miał tyl­ko piętę Achil­le­sa. Ja mam całe ciało Achillesa.”

“Seks bez miłości to pus­te doświad­cze­nie. Ale wśród pus­tych doświad­czeń to jed­no z najlepszych.”

14 KOMENTARZE

 1. Ha, właśnie nie wiem sam dlaczego, bo to jest nieracjonalne, ale ja go jakoś nigdy nie lubiłem – a nie wiedziałem że został uznany 5 najbardziej nieprzyjemną osobą w Hollywood..

   • Znam paru (oczywiście polskich, więc nie wiem, czy to komicy czy kabareciarze) i pod względem sympatyczności nie można im jakoś szczególnie dużo zarzucić. Ludzie jak ludzie. Jedni bardziej mili, inni mniej:) Natomiast faktycznie z reguły nie są żartującymi non stop błaznami, jak ich często widzą ludzie.

    • A tak przy okazji, czy dzisiaj kabaret bez przebieranek i przewracaniu się na skórce od banana miałby szanse powodzenia? Komu Woody Allen mógłby pisać w Polsce teksty?

     • To prawda. Ze smutkiem czasem po kilku minutach przełączam kanał, kiedy już skuszę się obejrzeć jakiś polski kabaret.
      Ostatnie ciekawe skecze robiło chyba Mumio parę lat temu (choć to niekoniecznie allenowski klimat akurat ;))
      jrkm ostatnio opublikował…Szkolenie SEO PRMy Profile

 2. Ponoć Allen nie ogląda swoich filmów, bo jak twierdz ich nie lubi. Najbardziej lubi „Wszystko gra”. – Ma obsesje na punkcie zdrowia plus paranoicznie boi się wszystkiego – od pająków, po tłum, aż do hotelowych łazienek. – W 2002 roku znalazł się na 5 miejscu w rankingu sporządzonym przez witrynę internetową Film Threat na najbardziej nieprzyjemną osobę w Hollywood – w 1995 roku Magazyn “Empire” zajął 89 miejsce liście 100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina. – Natomiast w 2005 roku został trzecim “najsłynniejszym satyrykiem wszech czasów” w plebiscycie zorganizowanym przez telewizję Channel 4 🙂 To tyle:)
  KO247 ostatnio opublikował…Co robić gdy nie otrzymasz pieniędzyMy Profile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge