Telegraf Fuzz – odkrycia naukowe

0
286

Odkrycia naukowe

Z przyjemnością informujemy, że nasza redakcja od lat współpracuje z zaprzyjaźnioną grupą włoskich naukowców. Ich dokonania napawają nas dumą, a jeszcze bardziej cieszy fakt, że to my, jako pierwsi możemy oznajmić Państwu i światu, o epokowych odkryciach ze słonecznej Italii.

Nauka o zwierzętach

Najnowsze odkrycia z dziedziny nauki o rybachFabrizio Pincentti – ichtiolog, (l.42), odkrył nowe fakty dotyczące układu nerwowego ryb. Powszechnie uważa się, że nabijana na haczyk ryba odczuwa ból i tym szybciej żegna się ze światem. Fabrizio dowiódł, a wyniki badań możemy poznać już dziś, że układ nerwowy ryb nie działa na podobieństwo ludzkiego. Przekuwanie haczykiem nie sprawia rybom bólu, a nawet zdaje się, że odczuwają one odrobinę przyjemności.

 

Nauka o ludziach

Nowe fakty z dziedziny nauki o ludziachAlberto Morelloni – ginekolog (l.64) dwa miesiące temu odkrył przyczynę opadania kobiecych piersi. Przeprowadzając szczegółowe badania organoleptyczne na zróżnicowanej wiekowo grupie pacjentek, znalazł zależność pomiędzy prężnością tkanki miękkiej biustu a pewnym enzymem o nazwie OK4OK. Co ciekawe, wspomniany enzym, wytwarzają w przyrodzie tylko i wyłącznie męskie dłonie. W bezpośrednim kontakcie dochodzi do wytwarzania związku chemicznego, który przenika do tkanki, wzmacniając ją i nadając właściwości sprężyste. Warunkiem reakcji jest 20 minutowy kontakt obu narządów.

Nauka o kosmosie

Nowe fakty z dziedziny nauki o kosmosieGiorgio Blondini (l.12) – młodociany geniusz z Neapolu, zakończył długoletnią dyskusję na temat przyczyn, dlaczego Ziemia, z roku na rok, coraz wolniej obraca się wokół własnej osi. W wyniku zjawiska, po pięciu latach, doba skraca się, porównywalnie do czasu, jaki przeznaczamy na spalenie jednego papierosa. Giorgio po intensywnych badaniach, odkrył, że padł jeden z krokodyli, na których opiera się Ziemia. Trwają negocjacje z publicznym zoo w Rzymie, nad wypożyczeniem jednego z gadów.

Poznaj pozostałe wydania Telegraff Fuzz, klikając na zdjęcie.

Gazeta internetowa tylko Telegraf Fuzz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge