Cze 1, 2015 | FelieDrony, Teksty | 6 Komentarze

Skręcając meble

6 Komentarze

Autor: Łukasz Staniszewski

Dużo pokazałem klasy skręcając meble. Żebyście widzieli te rysy na gładkiej powierzchni szafki, te ukręcone śrubki i niedomykające się drzwiczki.
Do czytania z zamkniętymi oczami

W związku z planowanym poszerzeniem rodziny, miałem okazję poznać magiczny świat Ikea.

Okazja tym przyjemniejsza, że rodzina i znajomi mają mnie za kompletną melepetę i ignoranta, co gorsza nawet ludzik z instrukcji Ikea nie wierzył we mnie, wyraźnie wykonując gest pukania się w czoło.

A jednak na przekór szwedzkiej myśli technologicznej, polskiemu skąpstwu i warmińskiemu pijaństwu (bo zakupiłem jeszcze kilka piw) zacząłem skręcać. Trochę „się” bo bolało jak diabli, gdy ostrze śrubokrętu co rusz przeszywało me ciało. Trochę szafki, bo w końcu jakiś mebel zaczynał wyłaniać się ze stosu deseczek, pakownej folii i kartonów.

Co z tego, że się nie domyka?! Żaden Szwed nie wpadł na to, jak tanim kosztem zrobić trwałą wentylację.

A że się przewraca? Wieża w Pizzie też się przewraca i nawet Szwedzi tam jeżdżą to cudo zobaczyć. Może im się w głowie nie mieści jak można spieprzyć robotę.

W skręcaniu najlepsze było piwo. Zimne i spienione, leniwie spływało w czeluść mojego gardła. Pomogło mi wpaść na koncepcję, że tworząc nowe otwory pod śruby i uchwyty stworzę bardzo oryginalny mebel. Nie do podrobienia w masowej produkcji.

Ale najważniejsze było to, że nikt mi nie pierdolił jak mam to zrobić lepiej. Boże, jakby ludzie cierpieli widząc takie „rzemiosło”. Nikt nie krzyknął „tak trzeba!”, „nie w ten sposób!”, czy po staropolsku „Ochujałeś?”. A figa. Schrzaniłem i mam Was w dupie.

Żebyście widzieli te rysy na gładkiej powierzchni szafki, te ukręcone śrubki i niedomykające się drzwiczki.

Mam nadzieję, że cierpicie nie mogąc mnie poprawić i pokazać jak.

Zauważyłem, że jak się podeprze jedną szafkę o drugą, to się nie przewraca.

Jak moja wolność. 

P.S.

A tak przy okazji, gdy piwo już samo zaczęło wywijać imbusem, zacząłem się zastanawiać jak wyglądałyby rady znanych osób (tym razem ze świata polityki, taka sytuacja):

Bronisław Komorowski„przyjaźń polsko – szwedzka to historyczne dziedzictwo. Atrakcyjność Polski od zawsze inspirowała Szwedów do odwiedzania naszego kraju, czego wyrazem były ich masowe odwiedziny w XVII wieku”.

Andrzej Duda„ta ścianka, którą trzymasz w ręku to przykład rabunkowej gospodarki naszych zasobów naturalnych. Od lat jesteśmy okradani. Nie skręcaj tego!”

Paweł Kukiz„kurwa! I po co to skręcasz? Nie kupuj w sieciówkach, tylko zrób JOW-a! (Jednoosobowo Odpierdol Wykończenie).”

Robert Biedroń„potrzymać Ci śrubokręcik?”.

Janusz Korwin-Mikke„dlaczego ty to robisz?, niech żona to skręca”.

Ostatnie posty

Ostatnie

Słuchaj podcastów

Joint

Subskrybuj i otrzymuj nagrody

Wpłać 100 zł na konto autora, a otrzymasz wyjątkowy długopis piszący we wszystkich językach świata!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.