Reportaż “Zamknięty – pierwszy dzień w więzieniu”

5 Komentarze

Autor: Łukasz Staniszewski

Materiał z pierwszego dnia pobytu w więzieniu. Jak przetrwać? Poznaj reportaż "Zamknięty" - pierwszy dzień w więzieniu.
Do czytania z zamkniętymi oczami

Posłuchaj reportażu Zamknięty – pierwszy dzień w więzieniu.

Więzienie nie jest daleko. Czasami wystarczy chwila nie uwagi, pech czy moment słabości. Dowiedz się jak to jest TAM być. Latami walczyć o przetrwanie i nie dać się pochłonąć ciemności.

Takie miejsca są fascynujące z pewnej perspektywy – z ekranu telewizora, z opowieści znajomego czy (mam nadzieję) z głośnika radiowego.  Posiadamy tylko jakieś wyobrażenie na temat więzień. Często “niskie” wyroki wydają nam się niesprawiedliwe, a jakość życia w odosobnieniu zbyt wysoka. Ja przekroczyłem próg tamtego świata i mam własny osąd. Nigdy nie będę Wam życzył abyście poznali to miejsce w inny sposób niż w roli widza i słuchacza.

Co najbardziej przeraża? Może wszechobecne poczucie zagrożenia. Świadomość niewyobrażalnej straty czasu. Musi to być straszne – powoli traci się rodzinę, bliskich, znajomych i kontakt ze światem zza krat, który przestaje być zrozumiały. Mnie uderzyła też świadomość, że nic tu nie możesz, nie podejmujesz już decyzji i nie masz prawa czegokolwiek chcieć.

O tym jest reportaż “Zamknięty – pierwszy dzień w więzieniu”, zrealizowanym w Zakładzie Karnym w Barczewie. Nawet najdalszy kraj na świecie nie jest tak inny jak takie miejsce.  Odwiedźmy ten świat na moment, by po wszystkim znów wrócić do własnego życia, w którym tak wiele można.

Słuchanie wspomaga galeria autentycznych zdjęć zza krat.

więzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewiezieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzienie

Reportaż był emitowany na antenie Radia Olsztyn.

Zapraszam do wysłuchania dodatkowych nagrań, nigdzie nie publikowanych.

Ostatnie posty

Ostatnie

Słuchaj podcastów

Joint

Subskrybuj i otrzymuj nagrody

Wpłać 100 zł na konto autora, a otrzymasz wyjątkowy długopis piszący we wszystkich językach świata!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.