Posłuchaj reportażu Zamknięty – pierwszy dzień w więzieniu.

Więzienie nie jest daleko. Czasami wystarczy chwila nie uwagi, pech czy moment słabości. Dowiedz się jak to jest TAM być. Latami walczyć o przetrwanie i nie dać się pochłonąć ciemności.

Takie miejsca są fascynujące z pewnej perspektywy – z ekranu telewizora, z opowieści znajomego czy (mam nadzieję) z głośnika radiowego.  Posiadamy tylko jakieś wyobrażenie na temat więzień. Często “niskie” wyroki wydają nam się niesprawiedliwe, a jakość życia w odosobnieniu zbyt wysoka. Ja przekroczyłem próg tamtego świata i mam własny osąd. Nigdy nie będę Wam życzył abyście poznali to miejsce w inny sposób niż w roli widza i słuchacza.

Co najbardziej przeraża? Może wszechobecne poczucie zagrożenia. Świadomość niewyobrażalnej straty czasu. Musi to być straszne – powoli traci się rodzinę, bliskich, znajomych i kontakt ze światem zza krat, który przestaje być zrozumiały. Mnie uderzyła też świadomość, że nic tu nie możesz, nie podejmujesz już decyzji i nie masz prawa czegokolwiek chcieć.

O tym jest reportaż “Zamknięty – pierwszy dzień w więzieniu”, zrealizowanym w Zakładzie Karnym w Barczewie. Nawet najdalszy kraj na świecie nie jest tak inny jak takie miejsce.  Odwiedźmy ten świat na moment, by po wszystkim znów wrócić do własnego życia, w którym tak wiele można.

Słuchanie wspomaga galeria autentycznych zdjęć zza krat.

więzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewiezieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzieniewięzienie

Reportaż był emitowany na antenie Radia Olsztyn.

Zapraszam do wysłuchania dodatkowych nagrań, nigdzie nie publikowanych.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge