Queen

8
1664

Można podawać tysiące faktów na temat zespołu – że z Anglii, że powstał w 1971 roku, że pierwszą płytę nagrali w ’73. Oczywiście skład tworzyli Freddie Mercury, Briana May, Roger Taylora i basista John Deacon. Ale jakie, nawet bardzo szczegółowe fakty, mogą oddać fenom muzyki panów z Londynu? Wszystko co udało się im stworzyć jest nie do rozumienia, tylko słuchania. Fenomenalne kompozycje i świetne wykonania to wspaniały atut, ale jak to udało im się osiągnąć zostanie na zawsze tajemnicą. Karierę zespołu przerwała zdecydowanie przedwczesna śmierć Freddiego. Szkoda, mieli jeszcze wiele do powiedzenia.

Zdumiewa, jak bardzo ta muzyka jest wszechstronna. Możemy tu znaleźć energicznego rocka, pop, pastisze, elementy muzyki klasycznej i wiele wiele innych gatunków. Wszystko jest jednak tak mistrzowsko podane, że po latach wciąż przyjemnie się tego słucha i odkrywa na nowo. Wystarczy kilka lat przerwy 🙂

Może nie trudno o takich sukces i maestrię, jak się w składzie najlepszego wokalistę jakiego nosiła Matka Ziemia i wspaniałych muzyków grających na gitarze, basie, bębnach i instrumentach klawiszowych…

A więc wracamy do słuchania!

Przedstawiamy kilka faktów z przebogatej historii Kólowej. Tym razem nie będziemy czytać, ale słuchać.

Cykl stworzył Łukasz Staniszewski i Marek Lewiński i był emitowany na antenie Radia Olsztyn.

Posłuchaj audycji:

QueenWe Are The Champions
QueenBohemian Rhapsody
QueenRadio Ga Ga
QueenDon’t Stop Me Now
QueenYou Don’t Fool Me

8 KOMENTARZE

  1. To zawsze był mój ulubiony zespół,często puszczam sobie ich nagrania zwłaszcza wieczorem i przypominam sobie beztroskie lata młodości które tak szybko minęły.

  2. Mimo że normalnie słucham innego gatunku muzyki, to lubię sobie po prostu włączyć muzykę Queen i odlecieć ;). Serdecznie polecam, kto nie słuchał naprawdę dużo traci!

  3. Właśnie Bohemian Raphsody leci u mnie w domu w radiu 😉 Uwielbiam Quuen. Kiedyś to były utwory, a nie to co teraz jest nagrywane. Można było się pobawić i potańczyć, w obecnych czasach to muzyka tylko dla młodzieży.
    Marek ostatnio opublikował…Koła poliamidoweMy Profile

    • Dziś aby dogrzebać się do wartościowej muzyki trzeba trochę poszukać. Nie chodzi mi o to, że dziś jest trudniej, bo to nie prawda. Dzisiaj wszystkie media zostały zdominowane przez muzykę popularną, robioną według przepisów i scenariuszy tylko i wyłącznie po to aby była popularna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge