Poezja? Po co komu poezja?

6
836

Jeśli uważasz, że współczesna poezja to przypadkowo rozsypane słowa na kartce papieru ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Zanim nie kupisz tomiku poezji.

Jeśli wiersze kojarzą Ci się tylko z miłością i lekcjami języka polskiego.

Jeśli poeta to koleś w prochowcu lub czarnym swetrze. Obowiązkowo w okularach i nie umie się bić.

Daj sobie szansę. I poezji.

W Polsce jest takie przekonanie, że poeta jest nieomalże prorokiem, im mniej uczony, tym lepszy. To co ma powiedzieć przychodzi z góry, poeta jest medium w przekazywaniu prawdy. Z kolei tradycja klasyczna, która ma początek w starożytnej Grecji, widzi w poecie rzemieślnika, kogoś kto opanował sztukę pisania. Jest to człowiek potrafiący stosować metafory i figury i świetnie panuje nad językiem. Na podstawie tych umiejętności pisze dobre wiersze.

poezja

poezjapoezjapoezjaArtykuł “Po co komu poezja?” ukazał się w Gazecie Olsztyńskiej. (GO, sobota – niedziela, 31.01. – 0.1.02. 2015)

6 KOMENTARZE

  1. Za mało w młodych wrażliwości. Krew przelewa się ltrami.Pani modnie ubrana Prosi smutnym głosem żeby pomóc biednym dzieciom żeby przejąć się ich losem Zaraz potem w nocnym kinie Pełne grozy losy świra On podrzyna dziecku gardło A policja go zabija – coś w tym jest ?No nie?
    Pozezja winna wymuszać myślenie nawet abstrakcyjne.

  2. Witam
    Współczesny świat gubi się, bo nie zna poezji, wielu młodych ludzi uczy się tego w szkole , ale nie przykłada do tego większej wagi bo nie chce im się, bo to nie potrzebne na codzień. Ja również tak myślałem, ale kiedyś tekst jednej piosenki, którą później zaliczono do poezji mnie poruszył i tak się zaczęło.

  3. Hehe 🙂 Za tego bloga to należy Ci się Nobel w kategorii, a jeśli nie ma takiej kategorii, powinni ja specjalnie dla Ciebie utworzyc, no naprawdę Twoj blog jest swietny, uwielbiam wrecz sledzic Twoje wpisy, bo są naprawdę wartosciowe oraz inspirujące, masz wielki talent 🙂 Trzymam za Ciebie kciuki oraz ciepło pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge