wrz 7, 2014 | Biografie, Pink Floyd | 8 Komentarze

Pink Floyd

8 Komentarze

Autor: Łukasz Staniszewski

Pewnie wiesz wszystko o Pink Floyd. To sprawdź, czy na pewno.
Do czytania z zamkniętymi oczami

Na co masz dzisiaj ochotę? Tak wieczorem, po pracy, kiedy zachodzi słońce. Jakiej muzyki będziesz słuchać? Kto najlepiej opowiada o tym, co się kryje w mroku? Od czterdziestu lat możemy słuchać Pink Floyd.

Jest coś w gigantach muzyki, że sprawiają wrażenie jakby pochodzili z innej planety. Ich dzieła są nie do zmierzenia. W obcowaniu z nimi towarzyszy nam uczcie, że wszystko co słyszymy jest absolutnie perfekcyjne. Czy trzeba podawać przykłady?

Floydzi śpiewali o samotności,  dominacji nad jednostką i walce z pink floydupiorami przeszłości. Wszystko oprawione monumentalną i transcendentną muzyką. Dodatkowego wymiaru dodaje biografia zespołu, a konkretnie postać Syda Baretta, genialnego muzyka, założyciela grupy, popadającego w szaleństwo. Przecież to wymarzony bohater literacki.

Członkowie Pink Floyd poznali jedną z największych tajemnic. Na spółkę z Beatlesami i Michaelem Jacksonem grali i śpiewali jak im w duszy grało. A świat uznał, że nie spotka nas już nic lepszego. Jak się robi najlepszą muzykę na świecie? Nie wiem. Spytajcie Davida Gilmoura.

Czy dla człowieka jest coś ważniejszego niż kawałek chleba? Nie najesz się “The Dark Side Of The Moon”. Nie oszukasz żołądka gitarową solówką w „Time”. Ale serce już tak. Chyba nie żyjemy po to by jeść, tylko by słuchać muzyki. A ci Anglicy gotują znakomicie.

Cykl stworzył Łukasz Staniszewski i Marek Lewiński i był emitowany na antenie Radia Olsztyn.

Posłuchaj audycji:

pink floydMoney
pink floydAnother Brick In The Wall
pink floydWish You Were Here
pink floydComfortably Numb
pink floydHigh Hopes

Ostatnie posty

Ostatnie

Lady Pank

Jak pisać o muzyce i zespołach? Że powstali, że nagrali, że się rozstali, czasem nie przeżyli? Jak z zewnątrz można poznać relacje w zespole, tajemnicę ich talentu? Skąd brali natchnienie? Dlaczego nie potrafili opanować swojego rozbuchanego ego, kosztem kariery?...

czytaj dalej

Michael Jackson

Michael Jackson stworzył wizerunek, który zdecydowanie go przerósł, przesłaniając skutecznie wspaniały dorobek muzyczny. Piekielna maszyna marketingu, która jak sądzę, miała pomóc w drodze na szczyt, wymknęła się spod kontroli i zawiodła Jacksona tam gdzie nikogo...

czytaj dalej

Słuchaj podcastów

Joint

Subskrybuj i otrzymuj nagrody

Wpłać 100 zł na konto autora, a otrzymasz wyjątkowy długopis piszący we wszystkich językach świata!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.