Ocean miłości

0
204

Historia jest prosta, bo jest miłosna. Dwóch mężczyzn rywalizuje o piękną kobietę. Jeden z nich reprezentuje siłę i możliwości – jest Prezydentem Stanów zjednoczonych. Drugi z nich jest delikatny i emocjonalny, jest bibliotekarzem, niepoprawnym romantykiem, czytającym wiersze Walta Whitmana na pomoście, patrząc na wschód słońca nad oceanem. (Tą sceną mógłby zaczynać się film).

Kobieta początkowo skłania się ku romantykowi, przeraża ją agresja i bezrefleksyjność drugiego mężczyzny.

Prezydent do walki o serce kobiety zaprzęga największe siły – nieograniczone środki finansowe i służby specjalne.

Tajniacy fałszują zdjęcia i filmy, aby ośmieszyć rywala. Dosypują nawet tabletkę gwałtu do drinka podczas uroczej kolacji nad brzegiem oceanu (znów pojawia się motyw oceanu).

Co prawda niczego nieświadomy romantyk konsumuje związek, ale  kobieta nabiera wątpliwości. Prezydent w gronie najlepszych na świecie doradców uczy się zachowań i tekstów określanych jako romantyczne.

Po „przypadkowym” natknięciu się w intrenecie na drastyczny filmik z udziałem romantyka (seks i narkotyki), kobieta zgadza się na randkę z Prezydentem.

Randka kończy się szczęśliwym finałem w łóżku, a rano kobieta (leżąc jeszcze w pościeli) zaczyna rozumieć jakie przed nią ścielą się możliwości. Spojrzeniem w okno i kiwaniem głową daje do zrozumienia widzowi, że podejmuje decyzję.

Gruba baba z psem znajduje ciało romantyka wyrzucone na brzeg oceanu. (Znów ocean).

Podczas zbliżenia oka kamery na ciało, pojawia się reminiscencja, w której widać jak tajne służby, kompletnie pijanego romantyka, wciągają za ręce do oceanu i topią. (Znów ocean).

Film kończy się sceną uroczystości ślubnej na brzegiem oceanu. (Znów ocean).

Ludzie na ulicach triumfują i wydzierają sobie z rąk gazety ze zdjęciami państwa młodych.

Film może nosić tytuł “Ocean miłości”.

(Znów ocean).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge