Miłosz śpiewa – Czesław Miłosz w piosenkach

0 komentarzy

Autor: Łukasz Staniszewski

Czesław Miłosz w obrazkowej audycji radiowej poświęconej jego wierszom i piosenkom, które zainspirowały znanych muzyków. Fajne piosenki do wielkiej poezji.
Do czytania z zamkniętymi oczami

Zapraszam na obrazkową audycję radiową poświęconą wierszom Czesława Miłosza i piosenkom, które powstały na ich podstawie. Czy można zapytać kim był Czesław Miłosz i dlaczego wszyscy się nim tak zachwycają? Zawsze można pytać licząc na dobre odpowiedzi. Ja poprosiłem o to ludzi mądrzejszych ode mnie i z pewnością znających się na rzeczy.

I tak powstały rozmowy, gdzie przyglądamy się jak prezentuje się wielki poeta Czesław Miłosz w piosenkach. Za wiersze „wzięli się” nasi rodzimi muzycy  – Stanisław Soyka, Czesław Mozil i Aga Zaryan. Według moich rozmówców efekt ich pracy jest „niejednoznaczny” bo nie łatwą materią do okiełzania jest poezja. Ale może eksperci się mylą? koniecznie trzeba to sprawdzić na własną rękę i …ucho.

Jeżeli zależy Wam na faktach dotyczących samego Czesława Miłosza to lepiej zajrzeć na Wiki.

W czterech kolejnych odcinkach prezentujemy wiersze i piosenki:
„Poeta”, w wykonaniu Czesława Mozila
„Piosenka pasterska” w wykonaniu Stanisława Soyki
„Piosenka o końcu świata” w wykonaniu Agi Zaryan
„Słońce” w wykonaniu Czesława Mozila

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=SW8c-mY1_mk&width=480&height=389&listType=playlist&list=PLe8K3ZKueN2CDmxvgRhzEDcY3bC2kt6Gc&plindex=0&layout=gallery[/embedyt]

O komentarz poprosiliśmy panią profesor Beatę Tarnowską i doktora Krzysztofa Szatrawskiego. Brzmi poważnie, ale audycja przeznaczona jest dla „zwykłych” ludzi. Stworzyliśmy ten cykl, bo Miłosz naprawdę wielkim poetą był .
Proszę zwrócić szczególną uwagę na udział samego poety, który czyta fragmenty swoich wierszy!

Miłego odbioru!

Ostatnie posty

Ostatnie

Słuchaj podcastów

Joint

Subskrybuj i otrzymuj nagrody

Wpłać 100 zł na konto autora, a otrzymasz wyjątkowy długopis piszący we wszystkich językach świata!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.