cze 22, 2013 | Dzieciaki | 7 Komentarze

Autor: Łukasz Staniszewski

Matka  Musieliśmy koniecznie sprawdzić czy mamy piętę Achillesa, o której mówiła nasza polonistka. Gruby wymyślił, że musimy poddać się próbie siły, charakteru i odwagi. W próbie siły mieliśmy zwiesić się na zewnątrz bloku trzymając się framugi okna. Zawsze bałem się wysokości i szybko spociły mi się ręce. Na szczęście Gruby mieszkał na pierwszym piętrze. Pode […]
Do czytania z zamkniętymi oczami

Matka

 Musieliśmy koniecznie sprawdzić czy mamy piętę Achillesa, o której mówiła nasza polonistka. Gruby wymyślił, że musimy poddać się próbie siły, charakteru i odwagi.

W próbie siły mieliśmy zwiesić się na zewnątrz bloku trzymając się framugi okna. Zawsze bałem się wysokości i szybko spociły mi się ręce. Na szczęście Gruby mieszkał na pierwszym piętrze. Pode mną był żywopłot i trawnik zanieczyszczony przez psy. Nie chcę mówić co było dalej.

Następnym zadaniem było zniszczenie ulubionej rzeczy. Gruby posiadał oryginalną kasetę Gunsów przywiezioną przez wujka z RFN-u. Miała błyszczącą okładkę i wciąż wspaniale pachniała. Nasz kumpel poprosił Szelesta, żeby zniszczył kasetę. Gdy ten tylko otworzył pudełko, Gruby wybuchł płaczem.

Trzeba było mieć odwagę, żeby odwiedzić Pimpka. Jego ojciec miał swoje zwyczaje. Nigdy nie otwierał okien w mieszkaniu. Cała rodzina żywiła się rybami, które złowił i smażoną cebulą. Wszyscy namiętnie palili Carmeny. Wytwarzali taki zaduch, że łzy wyciskał. Ja, Gruby, Szelest i Misiaczek wprosiliśmy się do Pimpka. Gdy ogarnęły nas pierwsze mdłości, Misiaczek wybiegła z mieszkania. Co dama to dama.

Tylko Szelest przeszedł zwycięsko wszystkie próby. Właśnie triumfował na ławce przed blokiem, gdy z nadjeżdżającego samochodu wysiadła jego matka. Najpiękniejsza kobieta jaką znaliśmy. Spojrzała na nas zalotnie i chwiejnym krokiem weszła do klatki. W powietrzu unosił się zapach perfum i alkoholu.

Szelest nie odezwał się już do nas do końca dnia. On też miał swoją piętę Achillesa.

Poznaj pozostałe historie Dzieciaków, klikając na zdjęcie.

Dzieciaki takie jak my

Dzieciaki

Ostatnie posty

Ostatnie

W naszych żyłach wiosna

W naszych żyłach wiosna Dzieciaki w naszej klasie dzieliły się na dwie grupy – jedni słuchali prawdziwej muzy, reszta (w naszym przekonaniu głuchoniema) poświęcała czas muzyce syfiastej. Akurat ja, Gruby i Szelest odkrywaliśmy „Ride The Lightning” Metallicy. W naszym...

czytaj dalej

Karmel gubi zegarek ojca

Zegarek ojca Wracając ze szkoły, Karmel zorientował się, że zgubił zegarek ojca, który pożyczył sobie bez jego wiedzy. Zegarek był genialny, miał stoper, podświetlenie i dziewięć melodyjek. To był dla Karmela długi powrót do domu. Jeszcze trzy, dwa zakręty i będzie...

czytaj dalej

Słuchaj podcastów

Joint

Subskrybuj i otrzymuj nagrody

Wpłać 100 zł na konto autora, a otrzymasz wyjątkowy długopis piszący we wszystkich językach świata!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.