Lato keczup klapki

8
707

Przygrzało. Na ulicę tłumnie wyległ kwiat narodu naszego – mężczyźni. Żar się leje z nieba, a oni wtedy potrzebują żeby było luźno i niezobowiązująco. I widać i czuć, że jest! Spójrzmy od spodu. Na pięciopalczastych (w większości) stopach widzimy klapki rozdeptane, klapki z siłowni i sandałki z koziej …skórki. Widok piękny tym bardziej, że gustowną skarpetą przyprawiony. I jeśli sportowiec, to skarpeta klapkibiała z paskiem, jeśli „wyszedłem tylko po fajki” to zwykła materiałowa, obwisła. Po zarośniętych łydach dojdziesz do spodenek. Na ulicy rządzą spodenki 3/4 (noga składa się wtedy z odcinków: pas materiału, pasek włochów z łydy, naciągnięta skarpetka typu „frotte”, później but sportowy, często biały, przybrudzony). W wersji krótszej – spodenki z wuefu na każdą okazję dobre i w wersji najkrótszej, spodenko-majty, w których trzeba ostrożnie siadać.
Następnie koszulki – najlepsze są te darmowe, z logiem sponsora na festynie otrzymane. Fajnie też mieć koszulkę drużyny z numerem na placach, żeby na ulicy łatwo było policzyć. Żaden szanujący się facet nie wyda sto złotych na koszulkę. Ile to by było piw?
Faworyci z nurtu „wyszedłem tylko po fajki” mają klapki, skarpetki, spodenki 3/4 i podkoszulek na ramiączkach. Do tego dodatki – łańcuszek komunijny zaplątany we włochach na klacie i grubszy łańcuch na przegubie (co chwila poprawiany). Starszy model paraduje jeszcze ze skórzaną saszetką pod pachą (typ taksówkarski) lub z paskiem na biodrze (typ turystyczny).
Przygrzało.  Zza chmur wychynęło piękno.

Z polską muzyką jest dokładnie tak samo.

felietony

8 KOMENTARZE

  1. Hmm… Ja tam nie widzę problemu, by do sklepiku za rogiem podskoczyć ubrany w klapki i koszulce na ramiączkach. Natomiast, co do skarpetek, to faktycznie “trochę” nie pasują do tego typu obuwia.
    Marian ostatnio opublikował…meble z technorattanuMy Profile

  2. Niesamowite podejście do wszechogarniającej nas letniej mody. Zaobserwowałem jeszcze modę na dziurawe skarpetki w okolicach pięty, ulokowana stopa mieści się w sandałach.
    O spodniach w “hawajskie kwiatki’ wspominać już nie muszę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge