Szatan

3
667

Gdy nadeszła zima, ludziom w mieście zaczął śnić się Szatan. Każdy widział go inaczej, bo każdy miał własnego diabła. Czasami Szatan kusił śniących. Wielu widziało go półnago a wtedy był chudy jak Jezus Chrystus na krzyżu. Wszyscy zgodnie twierdzili, że miał coś w sobie znajomego, jak twarz przyjaciela z dzieciństwa lub ukochana, która dawno temu złamała nam serce.

Ludzie nie przypadkowo nazywają otwór w drzwiach Judaszem. Szatan przytykał swoje wstrętne oko do dziury i patrzył. Ludzie czuli, że ktoś stoi za drzszatan3wiami, lecz nikt nie miał odwagi, żeby to sprawdzić. Gawron już pierwszego dnia zakleił Judasza gazetami . Gdy tylko wyczuwał stojącego za drzwiami diabła, chował się ze strachu pod łóżko. Uciekał przed nim przez całe życie. Jako dziecko zmuszony był żyć na ulicy i kiedy miał już umrzeć na mrozie, ostatkiem sił dotarł do kamienicy w parku. W piwnicy zbił okno, przez które dostał się do środka. Ciepło uratowało go i zmyliło pościg. Nad ranem obudził go stary człowiek z nożem w ręku. Tak poznał Mortimera Finka, który zlitował się nad nim i pozwolił mu zamieszkać w piwnicy. Szatan często chodził wokół kamienicy, ale nie znalazł sposobu jak dopaść Gawrona.

Samara - nowe filmy z IkeaEdward - i Ty możesz być dziwnyAlien - kup i sam skręć sobie obcegoMucha - w każdym polskim domuHellraiser - tylko z IkeaVoorhees - skręć sobie własny horror

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge