Maks Jachym

7
871

Pióro zaskrzypiało po kartce papieru. Powietrze wypełniła elektryczność. Maks Jachym uwielbiał ten moment. Z liter powstawały słowa, które zamieniały się w zdania. Z zapisanych kartek wyłaniały się nowe światy, z niebem, piekłem i miłością, która na zawsze wypełniała serca i śmiercią, którą można było oszukać. Ruch pióra stwarzał nowe galaktyki, w których Ty i Ja byliśmy błękitnymi ptakami. Maks Jachym był wielkim pisarzem, a ludzie woleli jego książki od własnego życia. Gdy przeczytali już wszystkie rozdziały i ostatnie zdania, niektórzy czuli tak wielką pustkę, że tracili wszelki sens istnienia, a inni zaczynali czytać od początku, tropiąc każdy pominięty szczegół.

Jachym

Samara - nowe filmy z IkeaEdward - i Ty możesz być dziwnyAlien - kup i sam skręć sobie obcegoMucha - w każdym polskim domuHellraiser - tylko z IkeaVoorhees - skręć sobie własny horror

7 KOMENTARZE

  • Zgodnie z obietnicą przedstawiam kilka tytułów tego wybitnego autora:
   „Śmierć o zmierzchu” – rok wydania 1994, nieoczywisty, mroczny kryminał, który łamie wszelkie konwencje, gdy morderca okazuje się dobrym człowiekiem.
   „Ostatni będą ostatnimi” – rok. wyd. 1998, opowieść o życiu sportowca, który mozolnie wspina się na szczyt i …nie osiąga celu.
   „Rok życia z Cecylią” – rok. wyd. 2000, historia dziewczyny, która dla kariery zrobi wszystko. Jej największym atutem i pożądaną walutą jest jej zjawiskowe ciało.
   „Poproś o wiatr” – rok. wyd. 2004, wielka, epicka opowieść marynistyczna. Nagradzana wieloma nagrodami i tłumaczona na dwanaście języków. Przedstawia historię małej wioski rybackiej, w której przed laty popełniono zbrodnię, za którą muszą odpokutować mieszkańcy wioski. Karą jest wyjątkowa nieprzychylność żywiołów.
   „W zawilgoceniu” – rok. wyd. 2008, zbiór opowiadań erotycznych, z ciekawą wizją erotyzmu miejskiego i wiejskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge