Gru 28, 2014 | FelieDrony, Teksty | 4 Komentarze

Człowiek z Ikei

4 Komentarze

Autor: Łukasz Staniszewski

Nasz wrodzony spryt i cwaniactwo rozmontował komunizm we wschodniej Europie. Teraz rozprawiamy się z godnością i klasą. Nadszedł „Człowiek z Ikei”.
Do czytania z zamkniętymi oczami
Człowiek z Ikei, czyli nie  rzucim ziemi skąd nasz smród.

Polacy to naród wybrany. Bóg wybrał nas by pokazać światu jak niszczyć system.

W weekend nasi rodacy oddają się grupenzakupom w galeriach handlowych. W Olsztynu mamy to nieszczęście, że jedna z galerii przylega do trzech innych dużych sklepów. Tam parking pod chmurką jest za darmo. W galerii godzina parkowania kosztuje złotówkę (jeden złotych, zero zero groszy). Jest blisko, więc nikt o zdrowych zmysłach nie będzie wjeżdżał do środka i płacił zyla za parkowanie. Żaden spasiony kapitalista nie będzie wyciągał z kieszeni porządnych ludzi ciężko zarobionych pieniędzy.

To nic, że:

– na dworze jest minus dziesięć, a paniusie, by nie dźwigać kożuszków i kurteczek, popylają z darmowego parkingu do galerii w samych bluzeczkach. Szkoda, że cyrkonie w kolczykach nie grzeją,

– za chwilę w butikach i modnych sieciówkach zostawią kilkaset złotych,

– trzy godziny w galerii to tylko jeden browar,

– klienci pozostałych sklepów nie mają gdzie parkować.

To wspaniale, że nasz wrodzony spryt i cwaniactwo rozmontowały komunizm we wschodniej Europie. Teraz walczymy z godnością i życiem z klasą. Za przyzwoitość nikt nie zapłaci nam złotówki.

Kiedyś Wajda w „Człowieku z żelaza” w szerokim kadrze pokazywał jak płynie dumna lawa robotników ze Stoczni Gdańskiej. Pokazywał moc i potęgę ludu, którego nikt nie powstrzyma.

U nas pod galerią tak samo. Dumnie kroczą zziębnięte matrony, panny, które mają dreszcze i młodzieńcy w koszulach z H&M-u. Bogatsi o złotówkę, za chwilę wykupią wszystko.

To potencjalny bohater kolejnego filmu Wajdy. Był Człowiek z marmuru, żelaza i nadziei. Nadchodzi Człowiek z Ikei.

felietony

Ostatnie posty

Ostatnie

Słuchaj podcastów

Joint

Subskrybuj i otrzymuj nagrody

Wpłać 100 zł na konto autora, a otrzymasz wyjątkowy długopis piszący we wszystkich językach świata!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.