Posłuchaj reportażu Zamknięty – pierwszy dzień w więzieniu.

Więzienie nie jest daleko. Czasami wystarczy chwila nie uwagi, pech czy moment słabości. Dowiedz się jak to jest TAM być. Latami walczyć o przetrwanie i nie dać się pochłonąć ciemności.

Takie miejsca są fascynujące z pewnej perspektywy – z ekranu telewizora, z opowieści znajomego czy (mam nadzieję) z głośnika radiowego.  Posiadamy tylko jakieś wyobrażenie na temat więzień. Często „niskie” wyroki wydają nam się niesprawiedliwe, a jakość życia w odosobnieniu zbyt wysoka. Ja przekroczyłem próg tamtego świata i mam własny osąd. Nigdy nie będę Wam życzył abyście poznali to miejsce w inny sposób niż w roli widza i słuchacza.

Co najbardziej przeraża? Może wszechobecne poczucie zagrożenia. Świadomość niewyobrażalnej straty czasu. Musi to być straszne – powoli traci się rodzinę, bliskich, znajomych i kontakt ze światem zza krat, który przestaje być zrozumiały. Mnie uderzyła też świadomość, że nic tu nie możesz, nie podejmujesz już decyzji i nie masz prawa czegokolwiek chcieć.

O tym jest reportaż „Zamknięty – pierwszy dzień w więzieniu”, zrealizowanym w Zakładzie Karnym w Barczewie. Nawet najdalszy kraj na świecie nie jest tak inny jak takie miejsce.  Odwiedźmy ten świat na moment, by po wszystkim znów wrócić do własnego życia, w którym tak wiele można.

Słuchanie wspomaga galeria autentycznych zdjęć zza krat.

więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie wiezienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie więzienie

Reportaż był emitowany na antenie Radia Olsztyn.

Zapraszam do wysłuchania dodatkowych nagrań, nigdzie nie publikowanych.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge